Upravit obsah

Domů / Proč Zlín

Proč zlín?

Zlínský region má vynikající polohu a od roku 1990 zde vznikl již velký počet malých a středních ICT podniků. Zlín vždy byl a bude místem, kde nápady dostávají reálnou podobu a i ty nejodvážnější sny se mění ve skutečnost. Díky univerzitě nesoucí jméno po Tomáši Baťovi zde vyrůstají noví odborníci v oblastech jako je IT, marketing, kreativní průmysl nebo ekonomické vědy. Svým potenciálem zlínský region nabízí prostor pro vybudování moderního, flexibilního, interaktivního technického a podnikatelského zázemí pro obor ICT.

Ve své inovační strategii Zlínský kraj definuje tři klíčové horizontální oblasti a čtyři domény specializace. Doména specializace Informační, řídicí a bezpečnostní systémy reflektuje na výzvy a trendy v oblasti digitalizace a ICT – tato oblast je klíčová pro další hospodářský rozvoj tradičních odvětví v regionu a je rovněž významná průřezově pro naplňování dalších domén specializace i horizontálních prioritních oblastí RIS3 strategie Zlínského kraje. 

Tento fakt hrál významnou roli v tvorbě myšlenky vybudovat právě ve Zlínském kraji jakési „mozkové centrum“ blockchainu. Dle slov Tomáše Janči, předsedy Výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit ZK, to znamená vychovat zde, nebo sem i přilákat mladé nadšence do této technologie, a vytvářet zde podmínky pro jejich další rozvoj a růst. „Vidím kolem sebe spoustu mladých lidí, kteří mají nápady, energii a chtějí podnikat. Věřím, že je v jejich možnostech a silách rozjet firmy s nadnárodními ambicemi. Schopní developeři pohybující se v oblasti blockchainu jsou schopni si vydělat i 200 až 300 tisíc korun měsíčně. Pokud tady budou lidé vydělávat takové peníze, bude to samozřejmě ekonomickým přínosem pro celý kraj a posune nás to celkově dopředu.“, říká k tomu.

Sledujte nás

©Copyright 2022. All Rights Reserved. Zlínský kraj

This site is registered on wpml.org as a development site.